ممنوعیت تدریس کتاب های غیر درسی در مدارس

معاون پژوهش و برنامه ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت تدریس کتاب های غیردرسی در مدارس خبر داد.

 حجت الاسلام بهرام محمدیان در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: الزام معلمان به خرید کتاب های کمک درسی و تدریس آن در ساعات رسمی مدارس غیر قانونی است.
وی افزود: برخی معلمان برای کم و آسان کردن کار خود در کلاس از کتاب های کمک درسی استفاده می کنند که تخلف آشکار است.
وی تصریح کرد: مطالب مناسب برای دانش آموزان هر پایه در کتاب های درسی آورده شده است و کتاب های کمک غیر درسی موجود در بازار مفاهیم اضافی به دانش آموزان تحمیل می کنند که متناسب با سطح رشد دانش آموزان نیست و موجب اخلال در فرآیند تربیتی و آموزشی می شود.
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی آموزش و پرورش به برگزاری آزمون های موسسات آموزشی در مدارس اشاره و اضافه کرد: برگزاری هر گونه آزمون دوره ای و غیر دوره ای موسسات آموزشی برای سنجش دانش آموزان در مدارس تخلف محسوب می شود.
حجت الاسلام محمدیان خاطر نشان کرد: برخی از مدیران مدارس با انعقاد قرارداد با موسسات آموزشی اقدام به برگزاری آزمون های دوره ای و دانش آموزان را مجبور به ثبت نام برای شرکت در این آزمون ها می کنند که این عمل غیر قانونی است.
وی تاکید کرد: سنجش های غیر رسمی در مدارس باعث افزایش استرس و اضطراب دانش آموزان برای امتحانات درسی به ویژه آزمون سراسری دانشگاه ها برای دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی می شود.

/ 0 نظر / 111 بازدید